+37060606086info@bananarent.ltAtsinaujinome! Aplankykite puslapį DIZAINAI ir pamatykite naujausias e-parduotuves!

Prieš šventes bet kuris e-parduotuvės verslininkas atsigauna – pirkėjai plūste plūsta į jo e-parduotuvę, daugiau užsakymų sugeneruoja didesnį pelną nei bet kurį kitą metų mėnesį ir jis, tarsi Kalėdų Senelis skirstydamas užsakymus į kairę ir į dešinę, metų pabaigą dažniausiai pasitinka džiaugsminga nuotaika. Nepaisant to, paskutinė savaitė prieš Kalėdas dažnai, švelniai tariant, rauna stogą:

„Man reikia šitos prekės šiandien, vėliausiai rytoj, ar spėsite atsiųsti, ar spėsiu gauti, ar kurjeriai neužstrigs, o jeigu užstrigs, man bus labai blogai, neturėsiu dovanos, ką daryti, ar spėsit, man labai reikia??“

„Aš nežinau, negaliu išrinkti žmonai dovanos, o kas jeigu jai nepatiks, ar galėsiu atvažiuoti Kalėdų dieną ir pakeisti į kitą prekę? Ji labai išranki spalvoms, gal galiu užsakyti 5 spalvų prekes ir tada nepatikusias grąžinti? Ar galėsiu grąžinti visas? O gal galiu atvažiuoti pas Jus į burą, bet bus kamščiai, ar dirbsite Kalėdų dieną ilgiau?“

Arba dar blogesnis scenarijus:

(Kūčių diena) „Man reikia šitos prekės ŠIANDIEN, aš sumokėsiu daugiau, kaip man gauti šiandien, aš kitame Lietuvos gale, bet man reikia šiandien… negausiu? O ne, kaip gaila, labai norėjau pirkti, nusivyliau, sugadintos Kalėdos..“.. Ir panašiai.

Žinoma, Jūs turite stengtis iš visų jėgų, kad klientas liktų patenkintas, tačiau tam tikrais atvejais, ypač paskutinę dieną prieš Kalėdas, tikriausiai būsite priversti nuvilti klientą, nes prekės jau nebegalėsite išsiųsti, ji bus išparduota arba nenorėsite rizikuoti nespėti pristatyti, nes kurjerių tarnybų sunkvežimiai sausakimšai prikišti prekių ir jie tiesiog nespėja visko išvežioti. Nenusiminkite! Mes turime Jums smagią žinią – Jūs galite išvengti panašių vargų ir patenkinti šių paskutinės minutės klientų poreikius – parduoti jiems jų norimą prekę, tik šiek tiek kitokiu pavidalu – SKAITMENINIAIS ATSISIUNČIAMAIS DOVANŲ KUPONAIS.

Kodėl tai veikia?

1. Paskutinės minutės pirkėjai dovanų kuponus mėgsta labiau negu keptą kalėdinę antį. Įsivaizduokite visus anksčiau aprašytus pirkėjus ir mintyse pasiūlykite jiems nusipirkti Jūsų e-parduotuvėje dovanų kuponą tam tikrai sumai. Staiga išgaruoja visos problemos dėl pristatymo laiko, netinkamo dovanos parinkimo, dovaninio įpakavimo… Maža to, dovanų kuponą klientas gali atsispausdinti iškart po apsipirkimo – ar bent nutuokiate kokia ramybė užplūsta jo sielą, kai suvokia, kad jau turi dovaną žmonai, nors šiandien jau yra Kalėdų rytas? J

2. Klientas sutaupo pristatymo išlaidas. Kadangi dovanų kuponas atsisiunčiamas internetu ir jo nereikia pristatyti, Jūsų e-parduotuvės klientai džiaugiasi sutaupydami pristatymo išlaidas, kurias galės išleisti ant kitų svarbių kalėdinių pirkinių.

3. Kitas ir labai svarbus privalumas – dovanų kuponai sumažina siuntų kiekį prieš šventes ir padeda palaikyti po švenčių sulėtėjančią elektroninę prekybą. Kadangi dovanų kuponai dažniausiai galioja keletą mėnesių, o per šventes žmonės labiau užsiėmę maloniu laiko leidimu su šeima, prekės įsigijimas dažniausiai atidedamas vėlesniam laikui. Žinoma, Jūs sakysite „bet juk kuponas jau buvo apmokėtas prieš šventes ir aš nieko neuždirbu“. Netiesa! Labai tikėtina, kad norėdamas pasinaudoti dovanų kuponu, klientas į krepšelį įsimes ir dar vieną kitą prekę arba papasakos apie Jūsų elektroninę parduotuvę draugams ir jie užsuks bent jau pasižvalgyti.

Apskritai dovanų kuponai yra viena perkamiausių prekių prieššventiniu laikotarpiu ir elektroninė prekyba čia – ne išimtis. Šios dovanos lankstumas lėmė didžiulį dovanų kuponų populiarumo šuolį dar 2009 metais ir tai išlieka iki šiol. Atsisakydami skaitmeninių dovanų kuponų idėjos savo elektroninėje parduotuvėje Jūs praktiškai atsisakote daugybės potencialių užsakymų!

Taigi kaip išnaudoti skaitmeninių dovanų kuponų idėją? Kaip pritaikyti tai savo e-parduotuvėje?

  • Pasirūpinkite Techninėmis Galimybėmis.

Visų pirma Jūsų elektroninė parduotuvė, be abejo, turi turėti atsisiunčiamų prekių funkciją. Jūs, žinoma, visada galite sukurti dovanų kuponą ir kaip įprastą prekę, tačiau tokiu atveju dovanų kuponus turėsite kurti atskirai kiekvienam klientui + kiekvienam iš jų kurti atskirą nuolaidos kodą, skubėti išsiųsti kuponą el. paštu ir pan. Būkime realistai – prieššventiniu laikotarpiu tai atims labai daug ir taip brangaus Jūsų laiko, todėl šiuo atveju vertėtų arba pasirūpinti tokios funkcijos įdiegimu iš anksto arba (nesupykite už Kalėdinę reklamą) perkelti savo verslą į Bananarent Naujos Kartos E-Parduotuvę ir mėgautis ne tik atsisiunčiamų skaitmeninių prekių funkcija, bet ir papildomais unikaliais e-komercijos ir socialinio marketingo įrankiais (Baigta. Pažadame – daugiau jokios reklamos šiame straipsnyje J).

  • Išryškinkite Dovanų Kuponų Įsigijimo Galimybę savo E-Parduotuvėje

Prieš šventes Jūsų klientai labai skuba, todėl pasirūpinkite, kad dovanų kuponų reklama ir patys dovanų kuponai kaip prekė būtų išryškinti pirmajame elektroninės parduotuvės puslapyje. Taip pat galite sukurti ir atskirą kategoriją įvairių nominalų dovanų kuponams.

  • Įdiekite Dovanų Kuponų Idėją į Kitas Marketingo Priemones

Kai kitą kartą siųsite naujienlaiškį savo klientams, nepamirškite parodyti jiems ir dovanų kuponus bei pabrėžti jų privalumus (pvz., „greita dovana, kurią Jūsų artimas žmogus galės išsirinkti pats, o Jums nereikės gaišti laiko sausakimšuose prekybos centruose!”). Jūsų internetinės parduotuvės socialiniai tinklai taip pat turėtų laikas nuo laiko sublizgėti priminimais apie galimybę įsigyti atsisiunčiamą dovanų kuponą.

  • Aiškiai Nurodykite Ko Tikėtis

Jeigu Jūsų dovanų kuponai turi tam tikras panaudojimo sąlygas, nurodykite jas aiškiai ir neslėpkite mažesniu šrifto dydžiu ar paslėptomis žvaigždutėmis. Sąlygas nurodykite prekės puslapyje įskaitomai ir kelis kartus pasitikrinkite ar neužmiršote paminėti ko nors svarbaus.

  • Paskatinkite Pirkti Dovanų Kuponus

Norėdami paskatinti įsigyti skaitmeninį dovanų kuponą, suteikite jam šiokios tokios papildomos vertės. Pvz., galite pasiūlyti 10 Lt dovanų įsigyjant dovanų kuponą už 100 lt (taigi galutinė dovanų kupono vertė tampa 110 Lt). Visi mėgsta nemokamas dovanas ir nemokamus 10 Lt.

 

Taigi, skaitmeniniai dovanų kuponai yra puikūs sąnaudų taupytojai e-parduotuvių savininkams ir nervų saugotojai pavargusiems pirkėjams. Tai win-win situacija, kurioje patenkintos lieka abi pusės. Pasinaudokite šiuo privalumu ir nudžiuginsite didelę dalį savo pirkėjų.

Linkime Jums sėkmingos kalėdinės prekybos. Ar jau pasipuošėte savo e-parduotuvę šventiniais papuošimais?

PASIRINKITE KAS JUS DOMINA:
x
Meniu
Kalėdinės prekybos patarimai ir e-parduotuvių nuoma pradedantiemse-parduotuves nuoma marketingas